Home » Web Sitelerinizdeki Sunucu Kesintilerini Takip Edin, Otomatik E-Posta Alın

Web Sitelerinizdeki Sunucu Kesintilerini Takip Edin, Otomatik E-Posta Alın

Web siteleri için sürekli erişilebilir olmak, kapalı kalmamak çok önemli. Çünkü sitenizde sunduğunuz yenilik veya hizmetler ile ilk kez tanışanlar için kesintisiz deneyim sunmak önemli. Bu aşamada kaybettiğiniz bir kullanıcıyı daha sonradan kazanmak hem çok zor hem de çok maliyetli.

Yine de buna rağmen web sitenizle ilgili sunucu problemleri olabilir, özellikle bir ajans çalışanı iseniz bunları raporlamanız gerekebilir. Müşteri genelde kendi sitesinden hiç çıkmaz ve bütün problemleri tespit eder. Hele ki sunucu çöktüğünde veya cevap vermediğinde de ajansın başına ekşir. Müşteriden önce bunu tespit edebilmenin bir yolu var. Bu araç ile web sitesi sağlığınızı takip edebilir, müşterinize karşı hep bir adım önde olabilirsiniz. Araç ücretsiz, ücretli paketleri de var ancak şunu demeliyim ki ücretsiz versiyonu çok kullanışlı.

Web sitesinde kesintisiz yayın yapmak Google için de önemli. Çünkü Google tarama yazılımları sürekli olarak kesintiye uğrayan bir siteyi fazla taramaz ve erişilemeyen sayfaları index’ten çıkarır. Bu nedenle kesintisiz yayın SEO açısından da önemli.

Aracı Hemen İncelemek İçin Tıklayın

Leave a Reply

Your email address will not be published.