Home » SEO ile İlgili Güncel Haberleri Takip Edebileceğiniz 12 Web Sitesi

SEO ile İlgili Güncel Haberleri Takip Edebileceğiniz 12 Web Sitesi

Bu konu üzerine çok fazla soru soruluyor ve herkes SEO ile ilgili son gelişmeleri ve haberleri nasıl takip edebilirim diye merak ediyor. Cevabı hemen paylaşalım 🙂

SEO, online trafik kaynaklarında inanılmaz avantaj ve hızlı büyümenizi sağlayan etkili bir silah. SEO hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler, son gelişmeleri nasıl takip edebilirim diye soranlar ve merak edenler için düzenli olarak güncellenen SEO kaynaklarını sizler için bir araya getirdim.

İngilizce kaynaklar ağırlıklı olmak üzere Türkçe kaynaklar da mevcut.

1.Search Engine Land

HEMEN İNCELE

SEO endüstrisinin en otoriter SEO ve teknoloji medya sitesi diyebiliriz. Konuk yazarları ve son gelişmeler ışığında yapılan değerlendirmeler, örnek vaka çalışmaları ile ön plana çıkmaktadır. Sadece Google değil, Yandex ve Bing’e hatta Duckduckgo’ya dair de haberleri takip edebilirsiniz.

2. Search Engine Journal

HEMEN İNCELE

SEO endüstrisinin otoriter SEO kaynaklarından bir tanesidir. Son gelişmeleri, örnek vakaları önemli konuk yazarlar ile değerlendirmektedir.

3. Search Engine Watch

HEMEN İNCELE

SELand ve SEJournal gibi otoriter bir haber ve bilgi kaynağıdır.

4. Ahrefs Blog

HEMEN İNCELE

Mutlaka takip edilmesi gereken, düzenli güncellenen ve ele aldığı her konuda güncel gelişmeleri ve derin analizleri yayınlayan blogdur.

5. Search Engine Rountable

HEMEN İNCELE

Rusty Brick’in gözbebeği, Google yöneticilerinin veya İngilizce webmaster forumlarındaki anı çıkışlarda ve paylaşımlarda bunu hemen haber haline getiren bir platform. Takip edilesi.

6. Moz Blog

HEMEN İNCELE

Dünyanın en büyük SEO komünitelerinden bir tanesidir. SEO endüstrisinin otoriter isimleri aktif olarak yer alırlar ve güncel önerileri, gelişmeleri ve örnek vakaları paylaşırlar.

7. Backlinko Blog

HEMEN İNCELE

Brian Dean muazzam SEO deneyleri yapan, örnek vakalar oluşturan, kendi teknniklerini oluşturup paylaşarak isim yapmış birisi. Blogunda güncel haberler olmasa da kafa açıcı olması açısından haberleri takip ettikten sonra bloguna göz atmakta fayda var.

8. SEMrush Blog

HEMEN İNCELE

Son iki yıl içerisinde içerik alanına yaptığı yatırımlar ile ön plana çıkan SEMrush blog da kafa açıcı olması nedeniyle takip edilesi.

9. Google Webmasters İngilizce Blog

HEMEN İNCELE

Google’ın resmi duyurularını yaptığı Webmaster blogudur. Mutlaka takip listenize almalısınız.

10. Google Webmaster Blog (Türkçe)

HEMEN İNCELE

Web Kalite ekibinin duyurular ve öneriler yayınladığı resmi Türkçe Google Webmaster blogudur.

11. Google Webmaster Forum (Türkçe)

HEMEN İNCELE

Değerli katılımcıların katkıları ile webmaster’ların soru-cevap yapabildiği aktif Türkçe Webmaster forumudur.

12. R10.net Google Optimizasyon (Türkçe)

HEMEN İNCELE

r10.net Türkiye’nin en aktif Webmaster forumudur. Dönem dönem sektörün önemli isimleri de güncel bilgiler, gelişmeler ve ipuçlarını paylaşırlar. Aktif bir soru-cevap forumu diyebiliriz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.