Home » Pazarlama Otomasyonu 2019: Pazarlama Otomasyonu İçin Kullanabileceğiniz 13 Yazılım

Pazarlama Otomasyonu 2019: Pazarlama Otomasyonu İçin Kullanabileceğiniz 13 Yazılım

Dijital pazarlama çalışmalarınızda kullanabileceğiniz 13 yazılımı, aracı sizler için listeledim.

Dijital pazarlama çalışmalarında otomatik olarak yapabileceğimiz pek çok iş bulunuyor. Bunun için de ekibin bir üyesi gibi çalışan ve pazarlama profesyonellerinin, markaların işini kolaylaştıran pazarlama otomasyonu yazılımlarını kullanıyoruz. 2019 yılı için güncel olarak kullanabileceğiniz pazarlama otomasyonu yazılımlarını, araçlarını sizler için listeledim.

1. Hubspot

HEMEN İNCELE

Pazarlama otomasyonu denildiğinde akla ilk gelen araç olan Hubspot 2006’dan bu yana kendini geliştirerek ilerliyor. Gelişmiş CRM özellikleri sayesinde SEO’dan sosyal medyaya, içerik pazarlamasından e-posta pazarlamaya kadar pek çok alanda kullanabilirsiniz.

2. Keap (eski adıyla Infusionsoft)

HEMEN İNCELE

Eski adıyla Infusionsoft, yeni adıyla Keap olan araç da Hubspot’tan sonra en hızlı büyüyen pazarlama otomasyonları arasına girmişti. Gelişmiş flow akışı diyagramları ile pazarlama süreçlerinizi kolaylıkla yönetebilirsiniz.

3. Mailchimp

HEMEN İNCELE

Mailchimp eposta pazarlaması üzerine gelişmiş bir startup. Son birkaç yıldır sunduğu belirli bir sayıya kadar ücretsiz otomasyon özelliği çok sık kullanılıyor. Oluşturduğunuz mail listelerine kolaylıkla flow oluşturabiliyorsunuz.

4. Active Campaign

HEMEN İNCELE

Active Campaign de Mailchmip gibi kullanabileceğiniz, gelişmiş CRM özellikleri sunan bir pazarlama otomasyonuna sahip.

5. Drip (E-ticaret için)

HEMEN İNCELE

E-ticaret siteleri için gelişmiş özellikler sunan Drip her zaman denemek istediğim ancak bir türlü fırsatım olmayan bir pazarlama otomasyonu.

6. Sendpulse

HEMEN İNCELE

Türkçe arayüze sahip olan Sendpulse da son dönemin en popüler pazarlama otomasyonları arasında yer alıyor. Türkçe desteğinin kapsamını bilmiyorum ancak outbound pazarlama çalışmaları için de destek sağlıyor.

7. Ontraport

HEMEN İNCELE

Ontraport da muadilleri gibi gelişmiş özellik sunuyor. 14 günlük ücretsiz deneme süresi de mevcut.

8. Sendinblue

HEMEN İNCELE

Sendinblue da pazarlama otomasyonu araçları arasında çok tercih edilen ve kullanılan bir araç.

9. Prospect.io

HEMEN İNCELE

Son dönemlerde diğer araçlara nazaran farklı araçları ile öne çıkan Prospect.io’da e-posta doğrulama gibi yenilikler var. Akış ve kural oluşturma konusunda kullanımı oldukça kolay.

10. Salesmanago

HEMEN İNCELE

Salesmanago oldukça gelişmiş bir pazarlama otomasyonu aracı. Polonya merkezli araç son yıllarda ön plana çıkan gelişmiş özellikleri ile birlikte özellikle enterprise çözümler konusunda öne çıkıyor.

11. Salesforce Marketing Cloud

HEMEN İNCELE

Bir CRM olarak başlayan ve müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda yeni ürünler geliştiren, şirket satım alımları yapan Salesforce ülkemizde de enterprise çözümler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

12. Act-On

HEMEN İNCELE

Act On da enterprise çözümler arasında yer alan seçeneklerden bir tanesi. Lead generation konusunda kullanabileceğiniz ve pazarlama operasyonlarınızı otomatik bir hale getirebileceğiniz, offline çözümler için de etkili bir araç.

13. Oracle Marketing Cloud

HEMEN İNCELE

Oracle Marketing Cloud da enterprise çözümler arasında yer alıyor. Flow oluşturma ve lead generation konusunda çok gelişmiş özellikler sunuyor. Büyük şirketlerin sıklıkla tercih ettiği pazarlama otomasyonları arasında yer alıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.