Home » Online Yabancı Dil Öğrenmek, Geliştirmek İçin Kullanabileceğiniz 8 Ücretsiz Platform

Online Yabancı Dil Öğrenmek, Geliştirmek İçin Kullanabileceğiniz 8 Ücretsiz Platform

Yabancı dil öğrenmek, yabancı dili geliştirmek kariyer açısından oldukça önemli avantajlar sağlıyor.

Global dünyanın internet sayesinde daha küçük bir yer hale gelmesi, internette yer alan bilgilerin sınırsız diyebileceğimiz kadar, bilgi almak istediğimiz her konuda içerik sunması muazzam bir şey. Dijital pazarlama profesyonelleri olarak yabancı dil öğrenmek veya yabancı dilimizi geliştirmek de kariyer açısından çok önemli.

Bugün sizler için yabancı dil öğrenebileceğiniz, yabancı dilinizi geliştirebileceğiniz 8 ücretsiz platformu bir araya getirdim.

1.Ororo TV

HEMEN İNCELE

Ororo TV, YouTube ile dil öğrenmenizi kolaylaştırıyor. Türkçe dil seçeneği mevcut, böylelikle dil öğrenme konusunda gerekli bilgileri Türkçe olarak görebiliyorsunuz.

2. busuu

HEMEN İNCELE

Busuu da sıfırdan dil öğrenmek için birebir. Ücretli planlar da mevcut. Türkçe dil seçeneği sayesinde Türkçe’den farklı bir dil öğrenmek için gerekli yönergeleri de Türkçe takip edebiliyorsunuz. Mobil uygulamaları da oldukça kullanışlı. Alıştırmalar, egzersizler ve daha fazlası mevcut. Mobil uygulamasında push bildirimler ile sizi gün içinde de aktif tutuyor.

3. FSI Languages – Yojik

HEMEN İNCELE

FSI Languages, pek çok dilin bir araya getirilerek oluşturulduğu bir dil öğrenme platformu. Platform İngilizce. Eğer İngilizce’niz varsa farklı diller öğrenebilirsiniz.

4. memrise

HEMEN İNCELE

Memrise de Busuu’ya benzer bir platform. Türkçe dil seçeneği mevcut. Yönergeleri Türkçe olarak takip edebiliyorsunuz. Bununla birlikte ücretli plan da var. Ücretsiz hesabın iş gördüğünü söyleyebilirim. Mobil uygulamaları da var.

5. BBC Languages

HEMEN İNCELE

BBC, Birleşik Krallığın resmi medya organı. Ancak pek çok servisi de mevcut. Languages da bunlardan bir tanesi. BBC Languages tamamen ücretsiz olarak dil öğrenmenizi sağlıyor. İngilizceniz varsa birebir. Dilinizi geliştirebilirsiniz.

6. Lang-8

HEMEN İNCELE

Lang-8 bir komünite olarak çalışıyor. Native konuşanların yer aldığı platform İngilizce. Dilinizi geliştirmek için kullanabilirsiniz.

7. bitgab

HEMEN İNCELE

Bitgab de Lang-8 gibi bir komünite. Bir sosyal medya platformu gibi çalışan sistemde testler, gramer bilgileri ve çeşitli gönderiler paylaşılıyor. Platformun dili İngilizce. Yine var olan İngilizce’nizi geliştirmek için oldukça kullanışlı.

8. Bedava İngilizce

HEMEN İNCELE

Kaynak taraması yaparken karşılaştığım ve çok iyi bulduğum bir site de Bedava İngilizce. Tamamen Türkçe olarak hazırlanmış sitede muhteşem kaynaklar, ipuçları ve bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.