Home » Online Müşteri Hizmetleri İçin Hepsi Bir Arada Araç Jivochat Nedir?

Online Müşteri Hizmetleri İçin Hepsi Bir Arada Araç Jivochat Nedir?

Sizlere daha önce paylaşmış olduğum Canlı Destek(Chat) Sistemleri içeriğinin ardından gelişmiş özellikleri ile öne çıkan Jivochat’i daha yakından tanıyacağız bugün.

Jivochat Nedir?

Öncelikle web sitesindeki tanım üzerinden ilerleyelim.

JivoChat işinizin tüm iletişimini tek yerden yürütmenizi sağlayan bir iletişim çözümdür: canlı destek, telefon, e-posta ve sosyal ağlar üzerinden gelen tüm mesajları canlı destek sistemi ile karşılayın.

Canlı Destek Sistemleri Neden Önemli?

Günümüzde artık e-ticaretten toptan satışa, hizmet sektöründen oto yedek parçaya kadar pek çok web sitesi canlı destek sistemi kullanıyor ve anlık olarak kullanıcıları, potansiyel müşteri ile iletişime geçebiliyor. Peki bu neden önemli?

İnternetin getirdiği kolaylıkların en başında 7/24 ulaşılabilir olmak geliyor. Web sitenizi gün içerisinde ziyaret eden kullanıcılarınızın sayısı fazla olsa da yüzdesel olarak çok küçük bir kısmı dönüşüm sağlıyor. İşte tam da burada canlı destek sistemleri ve online müşteri hizmetleri devreye giriyor. Artık pek çok siteye girer girmez canlı bir chat penceresi görüyoruz değil mi?

Akıllı mesaj seçenekleri ve hızlı iletişimle birlikte müşteri temsilcileriniz anlık olarak en verimli şekilde ziyaretçileriniz ile iletişime geçebilirler.

Canlı Destek Sistemleri ve Online Müşteri Hizmetlerinin Faydaları Neler?

Özellikle e-ticaret yapan işletmeler için yukarıda da belirttiğim üzere anlık etkileşimler çok önemli. Canlı destek sistemleri ile birlikte kullanıcıların sorularını anlık olarak yanıtlayabilirsiniz. E-ticaret için ürün stoğu soran kullanıcılara yanıt verebilirsiniz. Ürünü satın alan kullanıcılar için destek de verebilirsiniz ki bu satış sonrası müşteri memnuniyetini arttırmak için de oldukça önemlidir.

Potansiyel müşterilerinize sağlayacağınız her avantaj, aldığınız ve cevapladığınız her soru ağızdan ağıza pazarlamayı ve insanların size olan güvenini arttıracaktır. Orta ve uzun vadeye yayılması gereken bu süreç soyut gibi görünse de aslında Jivochat gibi bir sistemle rahatlıkla yapılabiliyor.

Kullanıcılarınızı tüm bu noktalarda destekleyebilmek ve anlık etkileşimler ile kafalarındaki soru işaretlerini azaltmak dönüşüm oranlarınızı da arttıracaktır.

İşi e-ticaret noktasında incelemek gerekirse şunları söylemek gerekiyor;

İyi bir e-ticaret platformu oluşturmak sadece yüksek trafiğe ve yüksek satışlara sahip olmaktan geçmez, aynı zamanda satış sonrası müşteri memnuniyetini de sağlamanız gerekir.

Bugün dünyada bu işi en iyi yapan e-ticaret şirketi olarak Amazon ön plana çıkıyor. Hem detaylı alışveriş rehberleri hem de müşteri destek sistemleri sayesinde hızlı aksiyon alıyor ve müşteri memnuniyetini ön planda tutuyorlar. Jivochat de özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerin bu noktaya ulaşabilmesine imkan sağlıyor.

Teknoloji dünyası açısından da inceleyelim;

Henüz yeni kurulmuş veya kuluçka döneminde yer alan bir startup da olabilir veya geliştirdiğiniz SaaS ürününüzü pazarlamaya çalışıyor olabilirsiniz. Bunun için bir web sitesi kurdunuz, çeşitli kampanyalar düzenlediniz veya çalışmalar yaptınız. Bunun neticesinde de bir trafik yarattınız. Bu gelen trafiğe anlık olarak etki edebilmek, etkileşime girebilmek adına canlı destek sistemleri birebir.

Çünkü web sitesi aslında sizin dükkanınızdır ve gelen müşteri adayları ile kuracağınız her olumlu iletişim satış yapma şansınızı arttırır.

Online müşteri hizmetleri kurmak için sadece teknoloji veya e-ticaret işi yapmanıza gerek yok. Bugün bütün dünyada çiçekçilerden, oto kiralamaya, butik pastanelerden Instagram üzerinde ürün paylaşıp web sitesinden satış yapan kişilere kadar canlı destek sistemleri aktif bir şekilde kullanılıyor.

Peki Jivochat İşletmenizi Büyütmenize Nasıl Yardımcı Olur?

Jivochat ile birlikte sitenizde canlı destek ile hizmet vermeye başlayabiliyorsunuz. Müşteri temsilcisi atayarak tüm işlemlerinizi takımınızla birlikte gerçekleştirebilirsiniz. Siteye canlı destek eklemek isteyen tüm kullanıcılar için oldukça kullanışlı özellikleri var.

Bununla birlikte sadece canlı destek değil farklı modülleri ve entegrasyon özellikleri ile hepsi bir arada özellikler de sunuluyor. Yani hepsi bir arada bir CRM çalıştırıyorsunuz.

Numarasını bırakan kullanıcıları anında geri arama özelliği, offline görüşmeler için email ile yeniden iletişim kurma, Facebook ve Telegram ile kolay ulaşım gibi pek çok özellik mevcut. Bu özelliklerin hepsi, ayrı kanallarda aktif olan potansiyel müşteriler için tasarlanmış. Kimi kullanıcılar e-posta ile geri dönüş almak isterken, kimisi Telegram’ı tercih edebilir. Ancak Jivochat ile bu kanalların tamamında söz sahibi oluyorsunuz.

Sağladığı teknik entegrasyon özellikleri sayesinde yazılım geliştirici olmanıza gerek kalmadan Zapier, Slack, WordPress, Opencart, Google Analytics gibi pek çok popüler yazılım ile birlikte kullanabilirsiniz. Daha gelişmiş özellikleri kullanmak isterseniz API dökümantasyonunu da inceleyebilirsiniz.

Masaüstü programlar, web üzerinden panele erişim ve Android, iOS mobil uygulamaları ile birlikte kullanabiliyorsunuz. Bu da kullanım açısından büyük esneklik sağlıyor.

Mobil uygulamalarının da rakiplerine göre açık ara önde olduğunu söylemem gerekiyor 🙂

Peki Jivochat fiyatlandırması nasıl?

TL üzerinden alışveriş yapabildiğiniz Jivochat’in güncel fiyatlarını bu sayfadan inceleyebilirsiniz. Ücretsiz sürümünde pek çok özelliği 5 müşteri temsilcisi ile birlikte süre kısıtlaması olmadan kullanabilirsiniz.

Jivochat’i Hemen İncelemek için TIKLAYIN

Leave a Reply

Your email address will not be published.