Neden İnternetten Döviz Kazanmıyoruz? Freelance Çalışıp Döviz Kazanmak İsteyen Profesyoneller İçin 15 Platform

Doların hızlı yükseldiği bu günlerde bu durumu avantaja dönüştürerek yurt dışından döviz kazanmak oldukça karlı bir duruma geldi.


Doların hızlı yükselişini, bu durumu avantaja çevirebilmek ve mikro ihracat yapabilmek için kaydolabileceğiniz siteleri bir araya getirdim.

Güncel ve %100 ÜCRETSİZ Online SEO Eğitimine Şartsız, Epostasız, Kayıtsız Katılmak İçin TIKLAYIN.

 1. 1 Fiverr - En Aktif Freelance Topluluklarından Birisi


  Fiverr, dünyanın en büyük ve en aktif freelance platformlarından birisi. Ücreti minimum 5 dolar olmak üzere ilan açabiliyorsunuz. Oldukça fazla kategori var. Yazılımdan Wordpress'e, SEO'dan Adwords'e, logo tasarımdan içerik yazmaya hatta çeviriye kadar yüzlerce kategoride uzmanlık alanınıza göre ilan oluşturabilirsiniz. Satış yaptıkça seviyeniz artıyor ve daha yüksek bütçeli işler için ilan açabiliyorsunuz.

  Ücret: Dolar

 2. 2 Upwork - Fırsatları kaçırmak istemeyenler için


  Upwork de Fiverr gibi oldukça büyük ve aktif bir freelance komünitesi. Fiverr'dan farkı ise Fiverr'da hizmetler sabit fiyatlarda iken Upwork'te proje bazlı veya saat bazlı kendi ücretinizi, teklifinizi verebileceğiniz bir sistemin olması. Fix fiyatlı projelerden tutun da sizin ayrıca teklif verebileceğiniz projeler mevcut. Yurt dışında büyük firmalar, orta ve küçük ölçekli ajanslar tarafından sıklıkla kullanılıyor ve dolayısı ile büyük bir pazar var. 

  Ücret: Dolar

 3. 3 Freelancer.com - Upwork alternatifi arayanlar için


  Freelancer.com da tıpkı Upwork gibi çalışıyor. İncelemenizi ve kaydolmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Upwork ve Freelancer üyelikleri daha fazla potansiyel müşteriye aynı anda ulaşmanızı sağlayacaktır. 

  Ücret: Dolar

 4. 4 Peopleperhour - Sterlin kazanmak isteyenler için


  Peopleperhour, Upwork ve Freelancer gibi çalışıyor. Ücretler oldukça tatmin edici. Özellikle yazılım ve pazarlama alanında çok fazla ilan göreceksiniz.

  Ücret: Pound/Sterlin

 5. 5 99designs - Hızlı tasarımcılar için


  99designs tasarımcılar özelinde kurulmuş bir platform. Yeteneklerinize güveniyorsanız çok güzel projeler mevcut ve teklif göndererek sisteme katılabilirsiniz.

  Ücret: Dolar

 6. 6 crowdspring - Uzmanlaşmış tasarımcılar için


  Crowdspring de 99designs gibi tasarım dikeyinde özelleştirilmiş bir freelance platformu. Şu an freelance tasarımcılar için yeni kayıt almayı durdurmuş ancak yandaki "HEMEN İNCELE" butonu üzerinden formu doldurup bekleyebilirsiniz. Proje ücretleri oldukça dolgun ve sizden çok kaliteli işler bekliyorlar. 

  Ücret: Dolar

 7. 7 Toptal - Üst Düzey Pazarlama Profesyonelleri İçin


  Toptal alanında uzmanlaşmış freelancer'lar için aktif bir platform. Developer, Designer, Finance Expert, Project Manager ve Product Manager olarak başvurabiliyorsunuz. 

  Ücret: Dolar

 8. 8 CodementorX - Yetenekli Yazılımcılar İçin


  CodementorX, yetenekli yazılımcılar yani developerlar için birebir. Mutlaka kayıt olmanızı tavsiye ediyorum. Üst düzey yazılımcılar ve şirketler aktif olarak platformda bulunuyor. 

  Ücret: Dolar

 9. 9 WittyPen - İçerik Pazarlama Uzmanları iİçin


  WittyPen pek çok markanın içerik ihtiyaçlarını gidermek için başvurduğu bir platform. İngilizce'nize güveniyorsanız mutlaka başvurmanızı tavsiye ediyorum. 

  Ücret: Dolar

 10. 10 Codeable - Uzman Wordpress Geliştiriciler İçin


  Codeable, saatlik en az 60 dolar sunan bir freelance platformu. Wordpress'te uzmansanız ve kendinize güveniyorsanız Codeable'a mutlaka üye olun. Freelance olarak başvurmak için bazı şartlar var;

  We're specifically searching for developers who specialize in WooCommerce, Gravity Forms, AffiliateWP, Contact Form 7, YITH, Ninja Forms, Events Calendar Pro, Divi, or LearnDash. 

  Ücret: DolarLike it? Share with your friends!

1
1 point

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir