Home » Nacho ile İstediğiniz Bir Web Sitesinin Google Analytics Hesabına Erişin

Nacho ile İstediğiniz Bir Web Sitesinin Google Analytics Hesabına Erişin

Blackhat forumlarda “Tanrı modu” olarak lanse edilen ve Spyfu tarafından geliştirilen bir araç ile tanıştıracağım sizi bugün; Nacho Analytics. Nacho Analytics’in iddiasına göre herhangi bir web sitesinin Google Analytics verilerini kendi hesabınızda görebiliyorsunuz. Nasıl oldukça harika ve bir o kadar da kafa karıştırıcı değil mi? Ben de ilk etapta böyle düşündüm. Gelin size araç ile ilgili verileri aktarayım.

Nacho Analytics’te bir trial hesap oluşturdum. Aracın web sitesini incelediğinizde sizi yönlendiriyor ve oldukça detaylı veriler veriyor. Eğer aylık trafik hacmi en az 500k’dan az olan bir web sitesi eklemek isterseniz bunun faydalı olmayacağını belirten araç aylık 500k üzeri bütün kanallarda trafik alan bir web sitesi için size oldukça faydalı veriler sunuyor. Nacho Analytics’in tüm bu verileri sadece Desktop trafiği için sunduğunu, mobil için henüz yeterli geliştirmelerin yapılamadığını da ekleyeyim. Evet sadece desktop verileri görebiliyorsunuz.

Yine Blackhat forumlardan okuduklarım itibarıyla aracın en %80 isabetle çalıştığını ve realtime yani anlık kullanıcı verilerini de 1-2 saat gecikme ile verdiğini söyleyebilirim. Trial hesapta denediklerim itibarıyla da evet bu veriler 1-2 saat gecikmeli geliyor, sadece desktop trafiği var ve aşağı yukarı %82-83 doğru çalışıyor. Toplamda iki site için bu aracı denedim; birisi çalıştığım kurum ve diğeri ise Udemy.

Udemy için veriler şu şekilde;

Analytics var ise Search Console doğrulaması çalışır mı acaba diye düşünenlere de kötü bir haber vereyim, hayır 🙂

Aracı Hemen Denemek İçin Tıklayın

Leave a Reply

Your email address will not be published.