Home » Facebook Kitle Hedeflemelerinizi ve Bütün Reklamlarınızı Tek Tıkla Optimize Edin

Facebook Kitle Hedeflemelerinizi ve Bütün Reklamlarınızı Tek Tıkla Optimize Edin

Facebook reklam paneli çok karışık ve ince pek çok detayı ile fazla vakit alabiliyor. Özellikle e-ticaret yöneticileri ve ajanslar için faydalı bulduğum bir “gönderi boost” aracını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Boosterberg isimli araç ile Facebook Business Manager üzerindeki bütün karmaşık ayarlara ve kitle analizine son verebiliyorsunuz.

Araç web sitenizde pixel kodu ve oluşturduğunuz kitle modellerine göre otomatik bir şekilde çalışıyor. Aracın kendi paneli üzerinden gönderilerinizi reklamlayabiliyor ve araç sizin için en uygun kitleleri otomatik bir şekilde oluştururken maliyetlerinizi de azalttığını iddia ediyor. İddia ediyor diyorum çünkü aracı henüz denemiş değilim ancak pek çok yabancı kaynakta çeşitli incelemelere denk geldim.

Araç “Basic” ve “Advanced” olmak üzere iki kullanım modu var. Eğer web sitenizde Pixel kodu ve Audience tanımlıysa tüm boost ayarlarını kendisi otomatik hallediyor. Hem geçmiş dataya bakıyor hem de mevcut kampanyaların performansını ölçüyor. Tam olarak nasıl bir algoritmada çalıştığını paylaşmıyorlar ancak bana bir deneme yapmak için cesaret veriyor.

Aracın kurulumunun dakikalar içerisinde yapılabileceği bilgisini paylaşmış. Aracı neden kullanmanız gerektiği ile ilgili ise ana sayfada iddialı bazı veriler var; %70 daha iyi hedefleme, %40 ile %80 arasında daha düşük CPC oranları, %90 vakit tasarrufu.

Aracı 30 günlük ücretsiz deneme süresi ile test edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.