Home » Dijipod Sezon Finali: Müşteri Edinme Maliyetinizi %80 Oranında Nasıl Azaltabilirsiniz?

Dijipod Sezon Finali: Müşteri Edinme Maliyetinizi %80 Oranında Nasıl Azaltabilirsiniz?

Herkese merhaba arkadaşlar. Dijipod’un 1.sezon finaline hepiniz hoş geldiniz. 8 haftalık bir maratonun ardından birinci sezonu kapatıyoruz. Umuyorum ki bu sezonda paylaştığım bilgiler ile birlikte faydalı olabilmişimdir.

1.sezonu kapatırken bu bölümde sizler müşteri edinme maliyetinizi %80 oranında azaltacak bir taktik paylaşacağım. Aslında bu yöntemi hepimiz biliyoruz ama bunu ne kadar bilinçli ve derinlemesine yapıyoruz işte o kısım tartışılır.

Bugün sizlerle paylaşacağım bu yöntem aslında içerik pazarlamasından geçiyor. Ancak belirttiğim gibi daha derinlemesine ipuçları ve püf noktalar ile birlikte sizinle paylaşacağım. Potansiyel müşterileriniz hizmetlerinizi ya da ürünlerinizi nasıl arıyor, onlar için nasıl gruplamalar yapabilirsiniz, müşteri profillerinizi nasıl oluşturabilirsiniz, User Intent nedir ve kullanıcılarınıza nasıl daha hızlı ve kolay ulaşabilirsiniz hep birlikte inceleyelim.

“Content is king” diyoruz, buna yönelik paylaşımları sürekli olarak görüyoruz ancak ne kadar doğru uyguluyoruz? Potansiyel müşterilerimizin ya da içeriklerimizi takip edenlerin davranışlarınızı derinlemesine analiz ediyor muyuz? Bu konu özellikle yurt dışında pek çok farklı blog yazısında derinlemesine inceleniyor ancak Türkiye’de bunun üzerine çok düşmediğimizi düşünüyorum. Aslına bakarsanız yapılan her Google araması bize aramayı yapan kişiler ve aradıkları şeyin ne olduğu hakkında büyük ipuçları veriyor.

Spreaker üzerinden yaptığım yayını Spotify, iTunes, Deezer, Google Podcasts, Castbox platformları üzerinden dinleyebilirsiniz.

Yayında Bahsettiğim Konular İçin Linkler;

  • Ahrefs User Intent -> TIKLA
  • İçerik Pazarlaması İstatistikleri -> TIKLA
  • Buyer Persona Oluşturma Aracı -> TIKLA

Spotify Hemen Dinlemek için TIKLAYIN

iTunes Hemen Dinlemek için TIKLAYIN

Leave a Reply

Your email address will not be published.