Home » Dijipod Bölüm #9: Analytics Olmadan ve Yatırım Almadan Yıllık 40 Milyon Dolar Ciro Yapan Ahrefs’in Sıradışı Pazarlama Stratejisi

Dijipod Bölüm #9: Analytics Olmadan ve Yatırım Almadan Yıllık 40 Milyon Dolar Ciro Yapan Ahrefs’in Sıradışı Pazarlama Stratejisi

Herkese merhaba arkadaşlar, dijipod’un 2.sezonuna hepiniz hoş geldiniz. Aradan geçen 1 ayın akabinde 2.sezon ile karşınızdayım.

2.sezonun ilk bölümünde bildiğimiz ve dijital pazarlama dünyasının takip ettiği bazı temel taktik ve araçları kullanmadan hareket eden ve çok iyi bir ürüne odaklanarak başarıya ulaşabileceğine inanan Ahrefs’in pazarlama stratejisini anlatacağım bugün.

1.sezonun sonuna doğru pazarlama hikayelerine LinkedIn’de bir podcast aracılığı ile ulaştığım Ahrefs, bilindiği üzere tüm dünyada sıkça kullanılan ve SEO uzmanlarının adeta bir yardımcısı, asistanı olarak çalışan bütünleşik bir SEO yazılımı. Pazarlama açısından büyük başarı elde ettiler ve şunu belirtmek lazım ki Ahrefs Google Analytics, Google Ads, Facebook Pixel gibi geleneksel hale gelen takip yazılımlarını kullanmıyor. Yatırım da almadılar. Üstelik startup’ların aksine CEO’ları Dimitri’nin 2018 Eylül ayında paylaştığı bir tweet’te de 40 milyon dolar yıllık ciro elde ettikleri bilgisi elimizde var. Bu büyük bir rakam ve pazarlama stratejileri konusunda elde edebileceğimiz önemli çıkarımlar olabilir. Bu açıdan sektörden bildiğimiz örneklerden farklı olduğu için bu bölümü Ahrefs’e ayırmaya karar verdim.

Spreaker üzerinden yaptığım yayını Spotify, iTunes, Deezer, Google Podcasts, Castbox platformları üzerinden dinleyebilirsiniz.

Yayında Bahsettiğim Konular İçin Linkler;

  • Tim Soulo Podcast yayını; TIKLA
  • Reddit başlığı; TIKLA
  • Ahrefs YouTube kanalı; TIKLA

Spotify Hemen Dinlemek için TIKLAYIN

iTunes Hemen Dinlemek için TIKLAYIN

Leave a Reply

Your email address will not be published.