Home » Dijipod Bölüm #6: Sadece 350 TL yatırımla ve WordPress ve Pinterest üzerinden her ay nasıl binlerce lira kazanılır?

Dijipod Bölüm #6: Sadece 350 TL yatırımla ve WordPress ve Pinterest üzerinden her ay nasıl binlerce lira kazanılır?

Herkese merhaba arkadaşlar, dijipod’un 6.bölümüne hoş geldiniz. Geçen hafta bahsettiğim üzere özellikle webmaster forumlarında 2018 ve 2019’un en çok konuşulan para kazanma yöntemlerinden birisini detayları ile anlatacağım bugün; çok küçük bir yatırımla Adsense yoluyla her ay nasıl binlerce lira kazanıldığını aktaracağım. Yatırım miktarı maddi olarak kazanca göre çok küçük, zaman maliyeti fazla olabiliyor.

2018 yılında patlayan bu sistem ,aslında öncesi de var ancak özellikle eğitim setleri ile 2018’de gündeme geldi, 2019’da da forumlarda en çok konuşulan konular arasına girdi.

Genel mantığı hemen özetleyeyim; Webmaster’lar, küçük girişimciler wordpress site açıyorlar, bot ile özellikle Instagram üzerinden onbinlerce fotoğraf çekip daha sonra bunu Pinterest üzerinde paylaşıyor ve trafik yaratıyorlar. Sitelerine gelen trafik neticesinde Adsense reklamları ile de yüklü miktarda para kazanıyorlar. Yüklü miktar dememin sebebi ise pazar olarak yurt dışını, İngilizce, İspanyolca, Almanca, Fransızca gibi çoklu dillerde site yapıyorlar. Üstelik hiçbir dil bilmelerine de gerek yok. Gelen ziyaretçi yabancı olduğu yabancı dildeki reklamları görüyorlar ve tık başı kazanç Türkiye’ye göre çok feci rakamlara çıkabiliyor. Bu sistemi ben de denedim ve ne kadar kazandığımı da programın sonuna doğru açıklayacağım.

Hazırsanız ince detaylara inmeye başlayalım.

Arkadaşlar burada temel amaç Pinterest üzerinden kaliteli bir ziyaretçi kitlesini web sitesine çekmek ve onlara reklam gösterimi yapmak. Pinterest üzerinden sağlam para kazanabilmek için düzenli paylaşım yapmanız gerekiyor. Fotoğraflarınız da ayrıca özgün olmalı.

Spreaker üzerinden yaptığım yayını Spotify, iTunes, Deezer, Google Podcasts, Castbox platformları üzerinden dinleyebilirsiniz.


Burada Türk webmaster’larının keşfettiği hatta uğruna onlarca farklı yazılım ve taktik geliştirdiği bir alan var. Botların gücü. Sistemin adımlarını size anlatıyorum.

  • Bir adet alan adı satın alıyoruz. Bunun .com veya .net olmasına hatta marka olmasına bile gerek yok. 1 dolarlık bir .site, .club, .website, .top uzantısı bile yeterli.
  • Hemen ilk etapta geniş ölçekli bir hostinge ihtiyaç yok. Yıllık 50 TL’ye bir hosting satın alabilirsiniz. Bu hosting CPanel içermeli ve WordPress kurulabilir olmalı.
  • Codecanyon üzerinden 2 adet lisanslı eklenti satın almanız gerekiyor. Birisi yüzbinlerce görseli bot ile otomatik çekmek için, diğeri ise sitenize içerik olarak eklenen görselleri Pinterest’e zamanlama yaparak düzenli olarak gönderebilmek için. Birisi 21 dolar, diğer ise 30 dolar. Buraya kadar toplam maliyet her şeyi ile birlikte 350 TL gibi bir rakama geliyor.

Eklentiler;

WP Scraper (İçerik Çekmek İçin) -> İNCELEMEK İÇİN TIKLA

Pinterest Automatic (Pinterest’te Paylaşım Yapmak İçin) -> İNCELEMEK İÇİN TIKLA

Pinthis Teması -> İNCELEMEK İÇİN TIKLA

Spreaker üzerinden yaptığım yayını Spotify, iTunes, Deezer, Google Podcasts, Castbox platformları üzerinden dinleyebilirsiniz.

Spotify Hemen Dinlemek için TIKLAYIN

iTunes Hemen Dinlemek için TIKLAYIN

Leave a Reply

Your email address will not be published.