Home » Ajanslar İçin Harika Haber! Bu Araç Müşterilerinizden Revize & Son Onay Alma Sürenizi Kısaltıyor

Ajanslar İçin Harika Haber! Bu Araç Müşterilerinizden Revize & Son Onay Alma Sürenizi Kısaltıyor

Ajanslar için en ama en büyük sorunlardan bir tanesi kuşkusuz ki tasarım ve içerik vb. revize süreçleri. İnternette gezinirken keşfettiğim bir uygulama ile müşteri ve ajans iletişimini maksimum etkileşime çıkarabiliyorsunuz.

Gain isimli web uygulaması (ki Android ve iOS uygulamaları da var) bir task management aracı mantığında çalışıyor.

Bu uygulamayı kullanmak, mantığını daha iyi anlatabilmek adına örnek bir senaryo paylaşalım;

  1. Gain’e dahil edilen ajans müdürü, proje yöneticisi ve müşteri de platform üzerinde bir hesap açıyor.
  2. Sosyal medya gönderinizi ve içeriğini hazırlayıp Gain yüklüyorsunuz.
  3. Ardından herkese bir bildirim gidiyor ve uygulama içerisinde ana akışta aslında sosyal medyadaki paylaşımın demosunu görüyorsunuz. Revize vermek isterseniz mention atarak yorum belirtiyorsunuz. Bu yorumu herkes görüyor ve her şeyden anlık haberdar oluyor.
  4. Her şey okeyse gönderinin altındaki OK tuşuna basıyorsunuz ve paylaşım hazır 🙂
  5. Bu aracın bir diğer harika özelliği ise paylaşımı zamanlayabiliyor ve paylaşabiliyorsunuz.

Revize süreçlerini uzatmadan, herkesin anlık olarak birbirinden ve her şeyden haberdar olmasının zaman maliyeti inanılmaz tasarruflu olacaktır. Hemen aşağıda sistemin temel çalışma mantığını anlatan bir görseli de paylaşayım.

Gönderileri onayladıktan sonra görsel bir paylaşım takvimini de projeye dahil edilen herkes görebiliyor. Tabii projeye eklenen herkes için ayrı kullanıcı rolleri atayabildiğinizi de aktarayım.

Benim bu aracı sevmemi sağlayan temel motivasyon şu oldu; ajanstayken çok sıkıntı yaşadığım ve herkesin sürekli yaşadığı bir problemi basit bir araç ve workflow ile çözüyor olması. Yani revize süreçlerinde herkesin birbirinden haberdar olması gerekirken “Reply All” yapılmayan e-postalar, tasarımcının kendi kafasına göre takılması veya revizeyi anlamaması, olası kriz durumlarını, tasarım hatalarını gidermek için herkesin onayından geçiyor olması bence muhteşem özellikler. Bu araç size en temelde büyük bir zaman kazandırıyor.

Hemen İncelemek için TIKLAYIN

Leave a Reply

Your email address will not be published.