Abandoned Cart: Ürünlerini Sepette Bırakıp Giden Kullanıcıları Yeniden Hedeflemek İçin 7 Araç

E-ticarette kullanıcıların ürünlerini sepette bırakıp gitmesi oldukça sık karşılaşılan bir durum. Bunu bizler de çok sık yapıyoruz.


Bugün sizlerle abandoned cart dediğimiz, sepette bırakıp terk etme durumunda kullanabileceğiniz 7 aracı inceleyeceğiz. Pazarlama profesyonelleri açısından en sık karşılan problem ise özel yazılımlar ile yönetilen e-ticaret sitelerine optimal ve uygun çözümün bulunamaması. Burada önerim free trial sürümlerden ilerleyerek sitede deneme yapmak.

 1. 1 Cartstack


  Cartstack, abandoned cart diyince akla gelen ilk çözümlerden birisi oluyor. Geniş entegrasyon seçeneği ve özellikleri ile sepette ürün bırakıp giden kullanıcıları geri çağırmak için ideal bir araç.

 2. 2 DynamicYield


  E-ticaret konusunda gelişmiş araçları olan DynamicYield de abandoned cart problemleri için kullanabileceğiniz bir araç.

 3. 3 Rejoiner


  Rejoiner de kullanımı oldukça kolay olan dashboard'u ile güzel seçenekler sunuyor. 

 4. 4 Mailchimp Abandoned Cart Email


  Pazarlama profesyonellerinin bir numaralı dostu, eposta kampanyası denildiğinde akla ilk gelen çözüm olan Mailchimp'in Shopify, Bigcommerce ve Woocommerce için çalışan aracı da kullanılası abandoned cart araçları arasında.

 5. 5 Cart Rocket


  Cart Rocket de Cartstack gibi abandoned cart çözümleri üzerine yoğunlaşmış bir girişim ve güzel özellikler sunuyor. Flow akışı üzerinde özellikle çalışma yapmışlar.

 6. 6 Recapture.io


  Recapture de listemizde yer alan diğer çözümler gibi kullanımı oldukça kolay bir araç. Flow akışlarını kendiniz belirleyerek kurallar oluşturabiliyorsunuz.

 7. 7 Active Campaign


  Custom yazılımlar için yetersiz kalsa da hazır e-ticaret sisteminiz için kullanabileceğiniz bir abandoned cart çözümüne sahip olan Active Campaign'i de test edebilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

0

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir