Home » #12 Fırsat mı Fırsatçılık mı? Koronavirüs Dijital Dünyayı ve Pazarlamayı Nasıl Etkiliyor? (Türk Tipi Girişimcilik İçerir)

#12 Fırsat mı Fırsatçılık mı? Koronavirüs Dijital Dünyayı ve Pazarlamayı Nasıl Etkiliyor? (Türk Tipi Girişimcilik İçerir)

Herkese merhaba, Dijipod’un 12.bölümüne hepiniz hoş geldiniz. Verdiğimiz bir haftalık aranın ardından yeni bölüm ile karşınızdayım. Bu hafta her geçen daha fazla konuştuğumuz, Türkiye’ye geldi mi gelmedi mi diye tartışmaları artık aştığımız bir noktada Koronavirüs’ün dijital dünyayı ve pazarlamayı nasıl etkilediğini konuşacağız. Koronavirüs aslında genel bir tanım, virüsün genel grubunu kapsıyor. COVID-19 ise Dünya Sağlık Örgütü tarafından adlandırılan virüsün tam adı. Biz tabii genel adı üzerinden konuşuyoruz.

Öncelikle COVID-19’un Aralık 2019’da Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktığını biliyoruz. Günden güne yayılan ve oldukça tehlikeli bir noktaya ulaşan virüs binlerce kişinin ölümüne sebep oldu. Solunum yolu ile bulaşması, henüz bir aşı veya ilacın geliştirilememesi de dünyayı kaosa sürükledi. Bununla ilgili yayılan sahte haberleri bir kenara bırakırsak çözümü henüz bulunmamış tehlikeli bir hastalık karşısında yapabildiğimiz tek şey mümkün olduğunca korunabilmek.

Tüm bunlar bir yana son haftalarda koronavirüs nedeniyle dijital dünyada da hareketlilik var. Geçtiğimiz haftalarda LinkedIn’de bazı yazılara denk geldim. Adweek ve CNBC’de okuduğum yazılarda Koronavirüs nedeniyle teknoloji şirketlerinin yaşadığı maddi kayıplar ele alınıyordu.

Reklam harcamalarındaki azalış, e-ticarette bir yandan yükselen bazı ürünlerin yanında satış hacmi azalan ürün gamları derken pek çok alanda etkilendik.

Spreaker üzerinden yaptığım yayını Spotify, iTunes, Deezer, Google Podcasts, Castbox platformları üzerinden dinleyebilirsiniz.

Spotify Hemen Dinlemek için TIKLAYINiTunes Hemen Dinlemek için TIKLAYIN

Leave a Reply

Your email address will not be published.