Home » #11 İngilizceyi Nasıl Öğreniyorum? Dijital Pazarlama Profesyonellerinin Kariyerini İleriye Taşımak İçin Yabancı Dil Ne Kadar Önemli?

#11 İngilizceyi Nasıl Öğreniyorum? Dijital Pazarlama Profesyonellerinin Kariyerini İleriye Taşımak İçin Yabancı Dil Ne Kadar Önemli?

Herkese merhaba, Dijipod 2.sezon 3.bölüme hepiniz hoş geldiniz! Bu hafta kariyer gelişimi üzerine bir konuyu ele almaya karar verdim. İşyerinde ya da iş dışında da sürekli olarak bahsettiğimiz İngilizce öğrenmenin ve konuşmanın ne bu sektörde ne denli önemli olduğundan bahsedeceğim ve kendi açımdan İngilizce öğrenmek için neler yaptığımı aktaracağım.

Öncelikle Türkiye’deki İngilizce yeterliliği üzerinden bir veri ile başlamak istiyorum. Education First isimli bir eğitim şirketinin 2018 yılında basına yansıyan bir İngilizce yeterliliği araştırmasına göre ülkemiz 88 ülke arasında 73.sırada yer alıyor. Sputnik üzerinden eriştiğim haberde ayrıca 2012’de 35.sırada yer alan Türkiye’nin 6 yılda bir hayli gerilediği de bilgiler arasında mevcut.

Bir eğitim şirketi tarafından yapılan bu araştırmanın kaynağı güvenilir olup olmadığı tartışılabilir ancak CV’lere İngilizce dil yeterliliğinde İngilizce – Giriş seviyesi yazmada dünyada 1.sırada olabiliriz.

Spreaker üzerinden yaptığım yayını Spotify, iTunes, Deezer, Google Podcasts, Castbox platformları üzerinden dinleyebilirsiniz.

Spotify Hemen Dinlemek için TIKLAYIN

iTunes Hemen Dinlemek için TIKLAYIN

Kaynaklar:

Leave a Reply

Your email address will not be published.